Правила проїзду

Правила поведінки та проїзду в наших автобусах

Шановні пасажири!
Ознайомтесь з правилами поведінки та проїзду в наших автобусах.
Жодних порушень прав і свобод громадян, а також Конституції України, вони не чинять. Натомість дають вам можливість комфортно подорожувати в чистих, не зачовганих і без неприємних запахів автобусах!

Дякуємо за розуміння!

З пивом, напоями у відкритій тарі (кава, чай, сік, подібне), морозивом, зернятами, сосисками і лавашами з кетчупом та майонезом заходити в автобус заборонено! Будь ласка, споживайте ці харчі поза автобусом.

Під час вашого проїзду за нашими маршрутами та на відпочинок і з відпочинку для прийому їжі у графіках руху (графік руху див. в розділі-описі вибраного напрямку) спеціально передбачені зупинки на сніданок / обід / вечерю в пристосованих для цього місцях біля закладів харчування!

Окрім того, у відповідності до правил перевезення пасажирів автомобільним транспортом, через кожні 3,0 – 4,5 години руху здійснюються планові санітарні зупинки на 15 - 25 хвилин на великих сучасних комплексах АЗС:

Інструктаж з техніки безпеки та правилах поведінки в дорозі, правилах користування інфраструктурою автобуса, інша необхідна пасажирам під час поїздки інформація, як то: мета зупинки, час зупинки, час виїзду з зупинки, через скільки часу наступна планова зупинка інше, - завчасно повідомляється пасажирам по внутрішньому автобусному гучномовцю.

Правила перевезення пасажирів автомобільним пасажирським транспортом

 
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Пасажир самостійно несе відповідальність за дотримання паспортних, візових, митних і еміграційних правил. У разі, якщо пасажир буде затриманий на кордоні і це спричинить затримку рейсу, екіпаж автобуса має право відправитися з кордону без пасажира згідно з розкладом руху автобуса і без компенсації вартості проїзду.
2. Під час руху автобуса заборонено палити цигарки, вживати алкогольні напої, наркотичні речовини. При невиконанні вимог даного пункту перевізник залишає за собою право висадити пасажира / пасажирів без повернення вартості квитка.
3. Перевізник має право не впустити в автобус пасажира, який:
- прийшов на посадку в нетверезому стані;
- з явними ознаками нездоров'я, що є небезпечним для інших пасажирів автобуса;
- порушує правила поведінки в громадських місцях, дії якого можуть бути небезпечними для оточуючих пасажирів.
4. Заборонено перевозити речовини і предмети небезпечні для життя і здоров'я людини, а також речовини і предмети, які можуть завдати шкоди майну інших пасажирів або пошкодити транспортний засіб.
5. Перевізник не відповідає за втрату пасажирських грошей, банківських карток, біжутерії, паспорта, цінних паперів та будь-яких інших цінностей, які не перебувають в багажному відділенні. За збереження власної ручної поклажі відповідає пасажир.
6. Перевізник не несе відповідальності за залишені пасажирами в автобусі речі.
7. Перевізник не відповідає за запізнення під час руху, яке виникло з незалежних від нього причин (погодні умови, затримка під час проходження кордону, затори і / або ремонт на дорогах, дії державних органів і т.п.).
8. Всі скарги, які стосуються обслуговування пасажира на рейсі, приймаються до розгляду в усному або письмовому вигляді.
ОБОВ`ЯЗКИ ПЕРЕВІЗНИКА
1. Перевізник гарантує, що зазначений автобус відповідає ГОСТ 2868.3-95 та відповідає вимогам по забезпеченню безпеки та комфорту пасажирів під час здійснення перевезення.
2. Перевізник зобов`язується надати для здійснення перевезення пасажирів технічно справний автобус з пройденим ТО, працюючим клімат-контролем, аптечкою з непростроченими по терміну придатності ліками, прибраним салоном та чистими підголовниками.
3. Перевізник гарантує, що водій / екіпаж (два водії) автобуса є висококваліфікованим і досвіченим та знає дороги та об’єкти вздовж доріг України, Європи та Євразії.
4. Забезпечити своєчасну подачу транспортного засобу для посадки пасажирів та відправлення автобуса відповідно до розкладу руху.
5. Надати пасажирам посадочні місця відповідно придбаним квиткам.
6. Перевізник/представник Перевізника зобов`язується перед виїздом автобуса провести інструктаж з пасажирами стосовно правил поведінки в дорозі та під час зупинок та ознайомити їх з правилами користування інфраструктурою автобуса.
7. Доставити пасажирів і їх багаж в пункт призначення у відповідності до графіка руху.
8. Забезпечити безпеку перевезення та якісне обслуговування пасажирів в автобусі.
9. Керуватися Правилами дорожнього руху і Правилами технічної експлуатації автобуса.
10. Дотримуватися Правил прикордонного, митного та інших видів контролю держави, на території якої здійснюється міжнародне перевезення.
11. Утримувати транспортний засіб у належному технічному і санітарному стані.
12. Прийняти і розмістити в багажні відділення речі пасажирів. Видати багаж в пункті прибуття пасажирів.
13. Здійснювати посадку і висадку пасажирів тільки після зупинки транспортного засобу в спеціально відведених місцях або на узбіччі без порушення ПДР, а у випадку незапланованої зупинки здійснити всі необхідні заходи, щоб забезпечити безпеку пасажирів поза межами салону автобуса.
14. Надати пасажирам необхідну і достовірну інформацію про послуги, що надаються.
ОБОВ`ЯЗКИ ПАСАЖИРА
1. Пасажир повинен з'явитися на посадку не пізніше ніж за 15 хвилин до зазначеного в квитку часу відправлення автобуса. У разі запізнення на посадку відповідальність несе пасажир.
2. На посадці пред'явити дійсний проїзний документ.
3. Зайняти своє / вказане місце в автобусі.
4. Зберігати квиток протягом часу поїздки і пред'являти його на першу вимогу служби контролю.
5. Мати необхідні візові та еміграційні документи, дотримуватися Правил митного і прикордонного контролю.
6. У разі відмови від поїздки повідомити перевізника не менше ніж за 24 години до відправлення.
7. Під час зупинок на маршруті пасажир повинен вчасно повернутися в автобус відповідно до часу, зазначеного водієм.
8. Дбайливо поводитися з майном автобуса, не допускати його псування.
9. Підтримувати чистоту в салоні автобуса. Складати сміття в індивідуальні пакети і викидати в смітник на зупинках.
10. Оплатити вартість шкоди, нанесеної пасажиром матеріальній частині автобуса, як-то: пошкоджені ковролін на підлозі (плями від соків, кетчупів, інших незмивних рідин, втиснутих жувальних гумок, інше подібне), стеля (індивідуальні пластмасові блоки управління над головами пасажирів, полички верхні), штори, сидіння (плями від соків, кетчупів, інших незмивних рідин, втиснутих жувальних гумок, пошкодження тканини, пошкодження підголовників, важелів управління спинками сидінь, інше подібне), підлокотники, інше - ще до висадки пасажира у пункті призначення.
11. Повідомляти водія про виявлені забуті іншими пасажирами речі, документи, цінності.
ПАСАЖИР АВТОБУСА МАЄ ПРАВО
1. На безпечне і якісне перевезення.
2. Перевозити безкоштовно 1 одиницю багажу розміром не більше 60х50х40 см, загальною вагою до 25 кг та один комплект гірськолижного спорядження в поїздці на гірськолижний курорт. Додатковий багаж перевозиться при наявності вільного місця в багажному відділенні автобуса за ціною 1 Євро / кг.
3. Пасажир віком від 17 повних років має право перевезти через митний кордон 1 л міцного алкогольного напою (більше 22,3% спирту), 2 л алкогольного напою середньої міцності (менше 22,3% спирту) і 40 сигарет.
4. Отримувати від перевізника інформацію стосовно послуг перевезення.
ПАСАЖИРУ АВТОБУСА ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ
1. Здійснювати посадку без оплати вартості проїзду.
2. Самостійно вносити виправлення в проїздний документ.
3. Під час руху відволікати водія від керування автобусом.
4. Перешкоджати зачиненню дверей транспортного засобу.
5. Під час руху автобуса пересуватися по салону або стояти в проході.
6. Розміщувати багаж в місцях, де він перешкоджатиме вільному пересуванню пасажирів вздовж салону.
7. Займати посадочне місце багажем або ручною поклажею.
8. Перевозити вогненебезпечні, вибухові, отруйні, легкозаймисті, їдкі та токсичні речовини, вогнепальну зброю без чохлів і відповідних документів.
9. Користуватися аварійним обладнанням без необхідності.
10. Порушувати громадський порядок та загальноприйнятні норми поведінки.
11. Палити цигарки, вживати алкогольні напої та наркотичні речовини в автобусі та впродовж поїздки.
12. Фотографувати та знімати на відеокамеру навколишнє оточення при проходженні кордону.