Страхування пасажирів

Кожен пасажир з моменту оголошення посадки в автобус і до моменту завершення поїздки, відповідно до закону України «Про страхування», Постанови Кабінету Міністрів України від 14.08.1996 р. №959 «Про затвердження Положення про обов`язкове особисте страхування від нещасних випадків на транспорті» та закону України «Про дорожній рух», на кожну дату виїзду кожного автобуса за нашими маршрутами, чи за маршрутами Замовників, у напрямках «на відпочинок» чи «з відпочинку», згідно Договору обов`язкового особистого страхування пасажирів від нещасних випадків на транспорті, укладеного між нашим підприємством та страховою компанією «СК «Країна» - є застрахованим.

ПАТ «СК «Країна»
код ЄДРПОУ 20842474
ліцензія Міністерства фінансів України серія АВ №528588 від 07.04.2010 р.
04176, м. Київ, вул. Електриків, 29-а

тел. 0-800-500-467

 

Обов`язкове особисте страхування від нещасних випадків на транспорті

Страхування від нещасних випадків на транспорті - це обов`язковий вид страхування, який дозволяє убезпечити перевізників і пасажирів.

Більшість страхових компаній пропонують вигідні умови страхування від нещасних випадків на транспорті, що не тільки надає захист пасажирам, а й дозволяє перевізникам працювати без зайвих ризиків і фінансових витрат.
Цим видом страхування охоплені наступні особи:

  • пасажири залізничного, морського, внутрішнього водного, автомобільного і електротранспорту, крім внутрішнього міського;
  • працівники транспортних підприємств, незалежно від форм власності та видів діяльності, які безпосередньо зайняті на транспортних перевезеннях (наприклад, водії автомобільного електротранспорту, кондуктори, працівники медичної допомоги).

Пасажири вважаються застрахованими з моменту оголошення посадки в морське або річкове судно, поїзд або інший транспортний засіб до завершення поїздки. Водії вважаються застрахованими тільки на час обслуговування поїздки.

Зауважимо, що таке страхування не поширюється на пасажирів морського та внутрішнього водного транспорту на прогулянкових лініях, внутрішнього водного транспорту, внутрішнього міського сполучення і переправ, а також пасажирів автомобільного та електротранспорту на міських маршрутах. Страхувальниками за умовами цього виду страхування є пасажири, які купують квиток на проїзд, до вартості якого входить страховий платіж (до 2 % вартості проїзду). Транспортна організація, яка виступає агентом страховика, що має ліцензію на право здійснення обов`язкого особистого страхування від нещасних випадків на транспорті, відповідно до укладеної агентської угоди, видає кожному застрахованому страховий поліс.

Отримані від страхувальників страхові внески транспортна організація перераховує відповідному страховику. Слід зазначити, що пасажири, які мають право на безкоштовний проїзд відповідно до чинного законодавства, підлягають обов`язковому особистому страхуванню без сплати страхового внеску і без отримання ними страхового полісу.

Страхувальниками для водіїв виступають юридичні особи або дієздатні громадяни - субєкти підприємницької діяльності, які є власниками транспортних засобів чи експуатують їх і уклали зі страховиком договір страхування. Страховий платіж при страхуванні цієї категорії осіб визначається в розмірі до 1 % страхової суми за кожного застрахованого.

Для кожного застрахованого розмір страхової суми становить 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Страхування від нещасних випадків на транспорті здійснюється на випадок:

  • загибелі або смерті застрахованого в результаті нещасного випадку на транспорті;
  • отримання застрахованим травми в результаті нещасного випадку на транспорті в разі встановлення йому інвалідності;
  • тимчасової втрати застрахованим працездатності внаслідок нещасного випадку на транспорті.

У разі настання страхового випадку транспортна організація зобовязана скласти акт про нещасний випадок, видати довідку потерпілому, який мав право на безкоштовний проїзд відповідно до чинного законодавства із зазначенням відомостей страховика.

За умовами страхування страховик повинен виплатити:

  • у випадку загибелі або смерті застрахованого внаслідок нещасного випадку на транспорті (100% страхової суми);
  • у випадку отримання застрахованим травми внаслідок нещасного випадку на транспорті при встановленні йому інвалідності (I група - 90%; II група - 75%; III група - 50% страхової суми);
  • у випадку тимчасової втрати застрахованим працездатності за кожну добу - 0,2% страхової суми, але не більше 50% цієї суми.
 
Для отримання страхової суми застрахований (його сімя або спадкоємці) має надати страховику заяву про виплату, акт про нещасний випадок, листок непрацездатності або довідку спеціалізованих установ про встановлення інвалідності; в разі загибелі або смерті застрахованого в результаті нещасного випадку - копію свідоцтва про смерть та свідоцтво про правонаступництво для спадкоємців, а також страховий поліс або документ, який його замінює.